Sık Sorulan Sorular

Yakınım için bir huzurevini/bakımevini ne zaman tercih etmeliyim?

Yakınınızın evinde dengeli ve sağlıklı beslendiğine, ilaçlarını düzenli kullandığına, konforunun yerinde olduğuna, tek başınayken bile kendini güvende hissettiğine ve yeterli seviyede sosyalleşebildiğine ilişkin sorular zihninizi meşgul etmeye başladığı an, kurumda bakım hizmetini değerlendirmenizi öneririz.

Hizmetlerinizden sadece bakım ihtiyacı bulunan kişiler mi yararlanıyor? Yakınım kendi başına işlerini görebiliyor, binanızdan nasıl faydalanabilir?

Tesisimizde kendi yaşamını bağımsız olarak sürdürebilen bireylerin sosyalleşmelerini ve çeşitli organizasyon ve aktiviteler ile keyifli vakit geçirmelerini sağlamaya yönelik hizmetler sunuluyor. Ayrıca, huzurevi bünyesinde yemek, temizlik, çamaşır gibi tüm otelcilik hizmetlerin sunulması, bu misafirlerimizin hayatı kimi zaman yorucu hale getiren detayları unutup, keyif aldıkları kısımlara odaklanmalarını kolaylaştırıyor.

Tesise kabul şartları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tesisimizin kapıları 55 yaşın üzerindeki tüm bireylere açıktır.

Binada konaklayan misafirler için ne tür sosyal aktiviteler düzenliyorsunuz?

Sosyal hizmet uzmanımız ve danıştığımız uzmanların rehberliğinde tüm ekibimizin önceliği misafirlerimizin kaynaşıp, yeni sosyal ilişkiler kurmalarını sağlamak. Bunun için bina içinde ve dışında birçok sosyal aktivite düzenliyor, misafirlerimizin vakitlerini geniş gruplar içerisinde ve keyifle geçirmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Odalarda hangi mobilyalar bulunuyor? Kendi eşyalarımızı getirebilir miyiz?

Tek kişilik yatak, iki çekmeceli komodin, elbise dolabı, buzdolabı, televizyon, uydu alıcısı, telefon, hemşire çağrı sistemi tüm odalarımızda standart olarak bulunmaktadır. Sakinlerimizin kendilerine ait eşyaları yanlarında getirmelerine, yeni yaşam alanlarına alışma sürecini kolaylaştıracağından, çok sıcak bakıyoruz. Diğer sakinlerin güvenliğini ve konforunu riske atmayacak ya da oda içerisindeki güvenliği olumsuz biçimde etkilemeyecek eşyaların getirilmesinde sakınca bulunmamaktadır.

Yakınım istediği zaman dışarı çıkıp gezebilir mi? Yanımıza veya farklı bir yere yatılı olarak ziyarete gelebilir mi?

Her sakinimiz, sağlık durumu müsaade ettiği takdirde belirli güvenlik kurallarını yerine getirerek dilediği biçimde tesis dışında vakit geçirebilir. Aynı şekilde sakinlerimiz kısa dönemli yatılı ziyaretler yapabilir, yaz ve kış tatillerine çıkabilirler. Bu dönemlerde tıbbi, sosyal ve psikolojik açıdan durumun kontrol altında tutulabilmesi amacıyla ekibimiz sakinlerimizi düzenli olarak takip eder. Böylelikle her şeyin yolunda olduğundan ve iyi vakit geçiriyor olduğunuzdan emin oluruz.

İstediğimiz zaman ziyarete gelebilir miyiz?

Nurel Yaşlı Bakım ve Huzurevi ekibi olarak, düzenli ve sık ziyaret edilen sakinlerimizin hayata daha pozitif yaklaştığını, hatta bakımevi bölümünde tıbbi destek gören sakinlerimizin sık ziyaret edildiklerinde tedavilerine daha olumlu tepki verdiklerini gözlemliyoruz. Bu yüzden aileleri yakınlarını daha sık ziyaret etmeleri için destekliyoruz. Tıbbi olarak ziyaretçi kabul etmesinde bir sakınca olmayan sakinlerimizi, tüm sakinlerimizin huzuru için oluşturduğumuz ziyaret kuralları çerçevesinde, istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Yakınım durumuna özel bir diyet kapsamında besleniyor. Farklı beslenme programları mevcut mu?

Tesisimizde servis edilen öğünler, aşçımız tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Öğünlerin misafirimizin beslenme ihtiyaçlarına uygun olup olmadığı diyetisyen tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Şeker hastalığı veya tansiyon rahatsızlığı bulunan misafirlerimiz için özel yemek hazırlanmaktadır.

Ayrılmak istediğimizde kaydımızı iptal ettirebilir miyiz?

İstenilmesi durumunda kurumdaki kaydınızı kalıcı olarak kapattırabilirsiniz. Ayrılış işlemleri için kuruma 1 ay önceden haber verilmesi uygun olacaktır. Bu süre zarfında ekibimiz sakinimizi ayrılış için hazırlayacaktır.